Як поводитиcь з людиною у стані алкогольного сп’яніння
2020-04-22 15:27
Екстремологія дає відповіді не тільки на глобальні нестандартні питання, а також готує до вірної поведінки у ситуаціях нестандартних, але доволі побутових. Часто людина не знає як їй бути у, здавалося б, життєвій і простій ситуації. До того ж ми знаємо випадки, коли із ніби зовсім повсякденного епізоду розгорталися драматичні події. Інколи не стикнутися з драмою, - це зорієнтуватися в ситуації вірно. Розберемо, як вести себе і на що звертати уваги, якщо трапилося мати справи з людьми у стані алкогольного сп’яніння у різних контекстах.
Як поводити себе у ситуації, коли маєте справу з людиною або людьми у стані алкогольного сп’яніння?
Не варто ігнорувати стан сп’яніння. Недоречно поводити себе так, ніби людина не знаходиться в даному стані. Така поведінка може стати небезпечною як для Вас, так і для сп’янілої людини.
Пам’ятати про фізичні зміни в організмі під час сп’яніння. Людина в даному стані має проблеми з рівновагою, порушується опорно-рухова функція, навіть якщо здається, що на перший погляд усе гаразд.
Не слід апелювати логічними фактами. Не має високої вирогідності, що сп’яніла людина прислухається до логічних доводів не робити ті чи інші дії. Якщо вона збирається, наприклад, сідати за кермо, - не розказуйте чому не варто цього робити, просто прослідкуйте, щоб цього не сталося.
Оцініть ризик конфронтацій. Якщо Ви маєте справу із компанією, учасники якої напідпитку, то можливості для конфліктів вищі, ніж у тверезому стані. Коли Ви бачите, що ситуація стає гостро конфліктною, - краще не брати на себе відповідальність, і подзвонити до поліції.
Зважайте на темперамент. Не всі люди у сп’янілому стані поводять себе однаково. Певні категорії людей схильні бути агресивними, тож, якщо Ви знаєте с ким маєте справу, - значно легше запобігти негативному сценарію.
Якщо сп’яніла людина – Ваш клієнт. Не вирішуйте жодних серйозних справ і не підписуйте паперів із людиною в стані зміненої свідомості. Також Ви можете запропонувати клієнтові викликати таксі аби безпечно добратися до дому.
Якщо сп’янілий – перехожий. Коли Ви бачите п’яних людей на вулиці, - не варто втручатися. Найкращий вихід, - обійти нетверезу компанію.
У разі, коли дана компанія самостійно чіпляється до Вас, виявляє ознаки агресивної поведінки, - орієнтуйтесь на адекватних людей навколо, якщо ситуація відбувається не на порожній вулиці.У разі коли сп’янілий все ж конфліктує. Не показуйте яскравих емоцій, особливо злості, також не демонструйте страху. Поводьтеся так ніби нічого особливого не стається, ввічливо попрощайтеся і ідіть по своїх справах.
Не вступайте в детальні діалоги. Часто людина в стані сп’яніння буває доволі балакучою, шукає «вуха» аби розповісти довгі історії з власного життя, які Вам конче варто знати. Якщо Ви не плануєте провести з даною людиною кілька годин часу, то слід зіслатися на справи, і закінчити розмову.
Як себе поводити, коли п’яна людина має зброю і намагається напасти?
Не панікуйте і оцініть ситуацію. Наскільки п’яна та агресивна дана людина? Наскільки вона твердо тримається на ногах? Можливо, Ви можете забрати зброю? Якщо є ризик, що ситуація погіршиться, то краще не ризикуйте. Пам’ятайте, що в стані алкогольного сп’яніння людина може нанести шкоду, не оцінюючи наслідків.
Зорієнтуйтеся, чого хоче від Вас нападник. Якщо справа у пограбуванні, - краще віддайте сумку або барсетку, і не вступайте в конфлікт із озброєним суперником.
Якщо п’яний нападник не схопив Вас, - можна спробувати потроху відійти назад, оскільки зір сп’янілої людини затуманений, - вона може загубити Вас з поля зору, за умови достатнього рівню сп’янілості.
Краще піти на тренування по самозахисту, наприклад: Українська Федерація Самозахисту "СРУБ".
Що робити, коли п’яна людина, - член родини, але поводить себе агресивно?
Найкраща ситуація у даному випадку, - облишити цього члена родини, і не вступати в жодні конфлікти, в які є тенденція вступити у родичів сп’янілої людини.
Не перевіряйте п’яну людину «на слабо». Подібні розмови навіть жартома можуть виявитися ризикованими.
Не кажіть прямо «ні». Прямі відмови можуть роздратувати агресивного родича у неадекватному стані. Уживайте м’які і непрямі форми відмови.
Поводьтеся доброзичливо, але строго. Не варто потурати п’яному родичеві.
Не соромтеся просити по допомогу. Якщо Ваш родич дійсно веде себе дуже агресивно, і є ризик загрози здоров’я членів родини, то не слід намагатися самотужки побороти таку загрозу. Позвіть на допомогу сусідів, друзів абощо. У невідкладній ситуації викличте правоохоронні органи. Багатьом ситуаціям насильництва можна було б запобігти, аби люди не вважали за потрібне закривати очі на ризики до останнього.
Що робити, коли Ви проводите урочистий захід, але серед присутніх є п’яні люди?
Можливо, Ви проводите День народження, весілля, абощо, і серед гостей, під час урочистої частини, вже є п’яні люди. Як коректно себе повести у даній ситуації, аби запобігти псуванню свята?
З’ясуйте, як поводиться дана людина. П’яні люди не обов’язково мають чинити неподобства і бути проблемними членами свята. Можливо, дана людина спокійно і тихо просидить усе свято, і жодним чином не порушить настрою оточуючих.
Іноді п’яні люди на святі хочуть бути впізнаваними, яскравими і прагнуть до публічного виступу. Якщо контекст дозволяє, то можна дозволити людині виступити, але обіграти цю ситуацію жартівливо, щоб було очевидно, що лідер ситуації – Ви, і стан даної людини підконтрольний.
Також Ви можете відволікти увагу даної людини на щось, наприклад, допомогти щось зробити. Таким чином об’єкт Вашої уваги буде зайнятий, і не нестиме загрози святу.
Пам’ятайте, що недооцінювати загрозу, яку може нести людина в стані сп’яніння – не варто, тож контролюйте ситуацію і задійте необхідних мір, якщо ситуація того вимагає.
Сторінки для інформації: https://bodyguard-school.com https://ekstremologiya.com https://samooborona.center