В психології страх публічних виступів називається глософобією, сценічним хвилюванням, і це явище досить поширене. Коли два роки тому в Університеті Чепмена (США) провели дослідження, в якому взяли участь близько двох тисяч осіб, виявилось, що страх виступів перед публікою — одна з найбільших фобій респондентів. Чверть опитаних зізналися: виступ для них — ситуація екстремальна, вони більш за все бояться залишитися віч-на-віч з аудиторією.
Це серйозно — страх може стати на заваді професійному розвитку, адже більшість роботодавців вміння спілкуватись і виступати перед аудиторією вважає головним критерієм успішного кандидата. Причини страху природні і криються глибоко в підсвідомості. Наш мозок більш орієнтований на загрозу, ніж на заохочення. І зустрівшись сам на сам із групою незнайомих або малознайомих людей, ми відразу «перемикаємось» в режим загрози.
Мозок сприймає екстремальну ситуацію як «бий або тікай», в організмі починає активно вироблятися адреналін, прискорюється серцевий ритм. А оскільки виступаючий зазвичай стоїть на одному місці, накопичується надлишок енергії, яка стискає горло, змушує червоніти і пітніти.
Та ви повинні знати, що перемога над страхом публічного виступу цілком реальна — можна стати цілком пристойним оратором після певної психологічної підготовки і роботи над собою.
Екстремологія допомагає знайти відповіді не тільки на глобальні питання людства, а й на ті, що можуть виникнути у кожного з нас в повсякденному житті — в побуті, навчанні, в роботі і під час відпочинку. Вміння вчасно зорієнтуватися у надзвичайній ситуації, правильно зреагувати і вчинити, може запобігти драматичному розвитку подій. Стресостійкості, психотехнікам, витривалості і всьому тому, що допомагає вижити в екстремальних умовах, вчаться на тренінгах з екстремології. Долучайтесь і керуйте своїм життям!
Сторінки для інформації:https://samooborona.center