Українська Школа Екстремології

Як покращити свою реакцію на нестандартні ситуації

2020-05-05 18:55
Спортивні тренування – важлива частина життя людини, що прагне покращити свої навички орієнтації у нестандартних ситуаціях. Заняття спортом тренують комплексно і фізичні, і психологічні людські якості. Треноване тіло дає людині відчуття впевненості в собі. Розвинені навички контролювати себе, встановлювати для себе завдання і виконувати їх, досягати більшого, спостерігати за власним прогресом, - допомагають швидко зорієнтуватися і прийняти правильне рішення.


Свідома людина, що прагне зберегти здоров’я, обирає здоровий спосіб життя, що включає в себе правильне харчування, підтримку психологічного і фізичного здоров’я і, звісно, спорт.

Екстремологія пропонує такий вид спортивних тренувань, як самозахист, ознайомитись з діяльністю Української Федерації Самозахисту можна на сайті https://selfdefense-srub.com/.

Самозахист – заняття, що мають вплив і на фізичний стан, і на психіку. Ви вивчатимете комплексно як формуються навички для тіла, розуму, емоцій і волі, аби Ви могли захиститися від фізичного нападу.

Будь-які регулярні заняття спортом позитивно діють:

  • Людина вчиться себе поважати за досягнення, а при регулярних заняттях зріст над собою очевидний;
  • Людина тренує витривалість, концентрацію та навички опановувати нову інформацію;

  • Покращується фізичне самопочуття, адже спортивні тренування у помірній кількості відновлюють гарну роботу серцево-судинної, нервової, ендокринної систем;

  • Покращується тонус м’язів, стан шкіри, постава;

  • Поліпшується реакція, можливість швидко орієнтуватися в ситуації, особливо коли мова йде про парні спортивні заняття;

  • Підвищується соціальний інтелект, вміння спілкуватися в колективі;

  • Підвищується загальна витривалість;

  • Колективні заняття спортом формують коло спілкування з однодумцями, здорове суперництво і мотивацію для покращення результатів;

  • Прогресує самооцінка людини.


Чому заняття спортом роблять продуктивнішою поведінку в нестандартних ситуаціях?

- у спорті ми постійно опановуємо щось нове, а у парному спорті ще й контактуємо, приймаємо рішення, а ці навички добре знадобляться у нестандартній ситуації;

- спорт розвиває нашу концентрацію і швидкість реакції, що однозначно нам допоможе у новій ситуації;

- ми стаємо впевненішими, що означає, що ми менше сумніватимемося у своїх діях;

- у разі занять із боротьби чи самозахисту, ми маємо навички поведінки у ситуації, коли на нас нападають. Можемо оцінити стан речей і вибрати найліпшу реакцію;

- інколи, найкращий вихід із ситуації, - втекти. Вирватися і швидко відбігти, - краще вийде у людини, що займається спортом;

- спорт дисциплінує і надає витримки. Деякі нестандартні ситуації потребують від нас стримати емоції і дочекатися певного моменту.


Які види спорту Ви можете почати опановувати, якщо ніколи раніше не займалися спортом?

1. Якщо Ви ніколи не займалися спортом або маєте проблеми зі здоров’ям, то не варто починати із важких для організму видів спорту, також не слід одразу навантажувати себе кількагодинними тренуваннями чи тренуватися кожен день. Почати можна із простої ранкової зарядки та бігу. Бігати можна біля будинку або в парку, зранку або увечорі. Починайте з маленьких дистанцій. Найкраще – пробігти 500 метрів, але отримати задоволення і зробити своєю звичкою, ніж замахнутися на 3 км, а потім почуватися погано.

2. Для новачків, що хочуть тренуватися комплексно, буде корисним варіант роботи в тренажерній залі. Починати варто із тренером, аби правильно навчитися користуватися тренажерами і отримати підібрану програму тренувань, спеціально з розрахунку до Вашого стану.


3. Якщо Ваш девіз, - займатися спокійно і виважено, то можна почати з йоги. Хатха-йога є комплексом вправ для організму, що дозволять попрацювати з диханням, гнучкістю і балансом. Йога є гарним прикладом спортивних тренувань для людей, що взагалі не мали досвіду занять спортом. Якщо Ви хочете спробувати щось цікавіше, то пошукайте групу з акройоги або флай-йоги.

4. Не витрачаючи коштів, можна займатися на турніках та вуличних спортивних майданчиках, що є у деяких дворах чи спортивних зонах у парках. Виберіть зручний час, знайдіть найближчий майданчик, і просто ідіть туди. Скоріше за все, так уже будуть люди, що займаються, і зможуть підказати Вам простий комплекс вправ. До того ж така ідея, - ще й можливість розширити коло знайомств людьми, що живуть по-сусідству.

5. Пляжний волейбол може стати в нагоді, якщо Ви маєте компанію друзів чи однодумців. Тренує спритність і швидкість, також впливає на розвиток уважності і концентрації. Як кожен колективний вид спорту, - навчає бути членом команди, допомагати і конкурувати.

6. Також Ви можете піти на заняття з самозахисту, або на будь-яку секцію боротьби для новачків. Плюсом у цих видах спорту є те, що Ви можете прийти удвох із партнером або другом.