Українська Школа Екстремології

Реакція людини в екстремальній ситуації

2020-07-28 14:12
До екстремальних ситуацій у житті людини треба ставитися до неминучих, а в наш час це стало нормою. І до них треба готуватися заздалегідь. Вчитися на власних помилках неправильно. Екстремальний досвід дає можливість побачити себе з іншого боку, оцінити свої можливості й зробити висновок як позитивний, так і негативний. Все це відображається на рівень підготовки, і чим вище рівень підготовленості, тим впевненіше людина буде себе почувати в екстремальних ситуаціях.

Екстремальна ситуація (ЕС) - це радикально і раптово змінені обставини, а також пов'язані із цим особливо несприятливі або загрозливі фактори для життєдіяльності людини, які ставлять перед нею об'єктивні й психологічні труднощі, зобов'язують людину до повної напруги сил і найкращому використанню особистих можливостей для досягнення успіху й забезпечення безпеки.

Кожний може потрапити в екстремальну ситуацію, у будь-який момент. Тому потрібно розглянути, де які реакції які можуть з'явитися у людини в екстремальній ситуації це:

Ступор – одна з найдужчих захисних реакцій організму, наступає після нервових найсильніших потрясінь, коли людина на виживання затратив стільки енергії, що сил на контакт із навколишнім світом уже немає. Триває від кілька хвилин до декількох годин.

Апатія – може виникнути після тривалої напруженої, але безуспішної роботи; або коли не вдалося когось урятувати; або коли людина терпить серйозну невдачу. Перебувати можливо від декількох годин до декількох тижнів.

Рухове порушення – коли людина втрачає здатність логічно мислити й приймати рішення, він стає схожим на тварину, що метається в клітці.

Агресія – це спосіб організму людини знизити високе внутрішнє напруження, це один з мимовільних способів. Поводження зберігається досить тривалий час і заважає потерпілому й навколишньої.

Марення – потужний стрес, приводить до сильної нервової напруги, порушує рівновагу в організмі,

Страх – сприймається людиною як погроза особистої безпеки, при цьому погано контролює себе, не усвідомлює, що він робить і що відбувається навколо.

Істерика – істеричний припадок ця дія на «глядачів», триває кілька мінут або кілька годин.

Нервове тремтіння – після екстремальної ситуації з'являються нервове неконтрольоване тремтіння, це організм «скидає» напругу.

Плач – коли людин плаче, у нього усередині виділяються речовини обладаючиї заспокійливими діями. Якщо людина втримує сльози, то не відбувається емоційної розрядки, полегшення

Існують чотири ключових поняття, якими в сучасній психології описуються життєві критичні ситуації.

Це поняття: стрес, фрустрація, конфлікт, криза.


Кожному з понять, що фіксують ідею критичної ситуації, відповідає особливе категоріальне поле, що задає норми функціонування цього поняття, які необхідно враховувати для його критичного вживання.
Сторінки для інформації:
https://bodyguard-school.com
https://ekstremologiya.com
https://samooborona.center